100 metrów ziemią – Geierlay

geierlay

Jeżeli przejście 360 metrów po stalowo-drewnianej, konstrukcji zawieszonej 100 metrów nad ziemią wydaję się dla Ciebie czymś ciekawym- przeczytaj ten wpis koniecznie.

Najdłuższy wiszący most w Niemczech Hängeseilbrücke Geierlay został oddany do użytku na początku października tego roku. Jak na razie cieszy się ogromną popularnością, co jest małą przeszkodą podczas odwiedzin tego miejsca. Przez most w jedną i drugą stronę przewalają się nieskończone tłumy (my wybraliśmy się w niedzielę, w tygodniu pewnie jest nieco puściej).

Nasza podróż zaczęła się w Oestrich- Winkel, gdzie aktualnie stacjonujemy. Pierwszy etap był ciekawy, ponieważ była to nasza pierwsza podróż promem. Niestety mgła ograniczała widoczność praktycznie do zera. Prom łączący Oestrich- Winkel i Ingelheim (leżące na przeciwległych brzegach Renu) to mały pływający kawałek drogi. Koszt auta dla auta do 5 metrów i 2 osó to 5,5 Euro. Podróż trwa jakieś 10-15 min.

Po przekroczeniu Renu ruszyliśmy autostradą nr 61 w kierunku Koblenz, celem podróży była miejscowość Mörsdorf, a dokładnie to miejsce. Przy centrum informacji znajduje się parking, gdzie można bezpiecznie zostawić auto (2 Euro za 24h). Na tym etapie kończą się wydatki związane z wyprawą na most. Po moście można chodzić ile się chce zupełnie bezpłatnie.

geierlay

Z punktu informacyjnego do mostu jest nieco ponad 1600 metrów, droga jest raczej nudna ale całkiem ładna. Chwile idzie się przez miejscowość Mörsdorf, następnie przez pola.

geierlay

Byliśmy przekonani, że most będzie gdzieś między górami albo przynajmniej dużymi pagórkami. Okazuje się, że most jest zawieszony nad wąwozem czy też doliną, jakkolwiek to nazwiemy.

Kiedy zobaczyłem most wpadły mi do głowy dwie myśli. Pierwsza jest naprawdę bardzo długi. Drugi jest też bardzo wąski.

geierlay

Nie czekając długo ruszyliśmy przed siebie razem z tłumem pozostałych zwiedzających. Ogólnie nie przepadam za wysokością, ale na moście nie bałem się nawet przez chwilę nawet patrząc w dół. Mniej więcej na środku trochę się buja, ale ogólnie jest bardzo stabilny. Osoby z lękiem wysokości nie powinny mieć problemu żeby spokojnie po nim spacerować.

geierlay

Organizatorzy przygotowali kilka tras po okolicy o różnej długości. My wybraliśmy spacer przez most i powrót. Pokręciliśmy się tylko chwilę w okolicy mostu.

geierlay

Biorąc pod uwagę, że cały Geierlay jest położony niecałe 80 kilometrów od naszego mieszkania zdecydowanie warto było się na niego wybrać.

geierlay

Jeżeli ktoś z Was będzie w okolicy zdecydowanie polecam, jechać z daleka specjalnie dla przemaszerowania przez most moim zdaniem nie warto.

geierlay

A teraz pora na podziękowania o istnieniu  Hängeseilbrücke Geierlay dowiedziałem się dzięki śledzeniu tego Pana. Na blogu Michała pod adresem michalkomoch.pl możecie poczytać o jego spacerze liczącym 2300 km, jak również o przygotowaniach do nowej wyprawy w 2016 roku do Troi. Na blogu możecie też znaleźć ciekawostki historyczne, podróżnicze i nie tylko. Jednym słowem polecam!

Może Ci się również spodoba