5 kroków do wytrwałości

wytrwalosci

Jeżeli nie jesteś osobą, która łatwo osiąga zamierzone cele nawet gdy są to cele oddalone w czasie, mam dla Ciebie dobrą wiadomość- wytrwałości można się nauczyć. Te 5 kroków pomoże Ci w tym.

 

1. Cel

Wyznacz cel, który chcesz zrealizować. Niby to proste i oczywiste, ale bez jasno sprecyzowanego celu trudno będzie o wytrwałą, często długotrwałą pracę. Pamiętaj, że cel musi być mierzalny. “Chcę mieć dużo pieniędzy”. To nie jest mierzalne. Chcę mieć 1 mln$ na koncie już jest konkretne i w każdym momencie można zweryfikować to, na jakim etapie realizacji celu jesteś.

2. Zbuduj zespół

Niezależnie od tego jaki cel sobie wyznaczysz, pomoc innych osób zawsze będzie przydatna. Nawet jeżeli jest to cel bardzo indywidualny i trudno będzie znaleźć Ci osoby, które mogą działać razem z Tobą, znajdź kogoś, kto Ci po prostu kibicuje. Szczególnie w gorszych momentach takie wsparcie będzie bardzo przydatne.

3. Uwierz w siebie

Nawet najprostsze cele bez wiary w sukces stają się trudne i skomplikowane. Wiara w sukces bardzo sprzyja wytrwałości. Szczególnie na początku drogi.

4. Zdobądź właściwą wiedzę

Bez odpowiedniej wiedzy błądzisz i tracisz czas. Pamiętaj tylko, żeby nie skupić się tylko na jej gromadzeniu, ale też na jej praktycznym wykorzystaniu. Wytrwałość w gromadzeniu wiedzy zbyt wiele Ci nie da. Nie jesteś Wikipedią.

5. Wyrób nawyk działania

O nawykach napisano już dużo. Specjaliści twierdzą, że po 21 dniach zaczynamy działać automatycznie i praca przychodzi nam dużo łatwiej, wręcz automatycznie. Nie zawsze tak jest, jednak 21 regularnego wykonywania określonych czynności jest świetnym fundamentem podczas nauki wytrwałości.


Każda nowa umiejętność jest trudno tylko dopóki nie stanie się łatwa. Jeżeli wytrwałość nie jest Twoją mocna stroną, warto nad tym popracować. Czas i tak upłynie, tylko od Ciebie zależy jak go wykorzystasz. Uważam, że nauka uniwersalnych umiejętności jest świetnym sposobem na jego dobre spożytkowanie

Właśnie poznałeś receptę na poprawę swojej wytrwałości. Jeżeli uważasz, że informacje zawarte w tym wpisie są wartościowe podziel się nimi ze swoimi znajomymi. Wystarczy użyć przycisków poniżej.

Może Ci się również spodoba

 • blaugrana_poland

  Muszę podlinkować Korwinowi Twój wpis, bo chłopina stara się od 20 lat zostać Prezydentem i cholera znów mu nie wyszło 😉

  • Biorąc pod uwagę w jakim tempie zyskuje popularność wśród młodzieży w ciągu kolejnych 20 lat ma duże szanse na sukces 🙂

 • VeX

  Muszę wypróbować 21 dni

  • blaugrana_poland

   Dziś jest mój dziesiąty dzień pracy (one more to go) i jak sobie pomyślę, że miałbym pracować jeszcze kolejne 11 dni to chyba bym sobie w łeb strzelił ;-)))

   • Łączę się w cierpieniu… Z tego co pamiętam w maju miałeś wybrać się na urlop więc sobie odbijesz pracowniczą niedolę 🙂

    • blaugrana_poland

     Tak, tak za 2 dni jestem w kraju po blisko roku nieobecności. Kilka spotkań umówionych plus dwie duże imprezy. Humidor w PL wypełniony po brzegi cygami, wiozę ze sobą kilka butelek bardzo dobrego alko, więc relaks zagwarantowany 🙂

     Pracownicza niedola? Dobre, dobre. Choć ja tak tego nie widzę. Zawsze przed urlopem biorę więcej pracy, by mieć kilka stów extra na urlop 🙂

     • Ja też staram zawsze przed wyjazdem staram się ogarnąć jakąś ekstra kasę 🙂 Perspektywa wyjazdu za kilka dni umili każdą pracę.
      Udanego urlopu 🙂