Akcesoria cygarowe Myon

2015-01-29-16.37.1254ca68afbca77.jpg

Ładne, duże, ciężkie, solidne, do tego w umiarkowanej cenie – akcesoria Myon Paris. Na rynku dostępna jest masa produktów tego typu. Myon Paris zdecydowanie zajmuje miejsce w czołówce stosunku ceny do jakości.

Obcinarka Myon

Pierwsze co rzuca się w oczy to dużo chromu i wstawki z carbonu (lub materiału który go dobrze udaje). Jakość wykonania jest wysoka. Obcinarka zapakowana w eleganckie czerwone pudełko i czarny welurowy mieszek, w którym można ją transportować. Przetestowałem ją na około 20 cygarach i nie sprawiała najmniejszych problemów. Mam małe zastrzeżenia co do ostrości. Spodziewałem się, że będzie ostra jak brzytwa, a jest po prostu zwyczajnie ostra i trzeba użyć nieco siły przy otwieraniu twardszych cygar.

Osobom zwracającym uwagę tylko na walory użytkowe, nie przywiązującym dużej wagi do estetyki, odradzam tą obcinarkę. Wydając nie wiele więcej można kupić bardziej praktyczne narzędzie. Ja jestem z niej zadowolony.

Wymiary: 5 x 7 cm

Cena 99zł

Zapalniczka Myon Paris Havana

Sam kaliber robi wrażenie. Przy odpalaniu cygaro trzeba zbliżyć je dosyć mocno do źródła ognia. Mimo dużych rozmiarów nie nadaje się do odpalania grubych cygar. Ring 52 to górna granica, przy większych odpalanie trwa po prostu za długo. Jedyną i zarazem poważną wadą tej zapalniczki jest to, że bardzo szybko się nagrzewa. Sprawnie odpala cygara w rozmiarze corona, jako tako radzi sobie z churchillami, robusto to już maks jej możliwości. Po odpaleniu Sopranos Associate nie mogłem utrzymać jej w ręku.

Z niej również jestem niej zadowolony, szczególnie wizualnie bardzo mi odpowiada. Zdecydowanie nie polecam jej jako jedynej zapalniczki w kolekcji, zawsze kiedy jej używam, asekuracyjnie mam pod ręką małego sprawnego jeta.

Z zapalniczką Myon Paris Havana jest jak z porządnym autem- dużo pali, ciężko znaleźć na nie miejsce, o praktyczności nie ma mowy, ale nadrabia ogromną frajdą z użytkowania.

Wymiary: 2, 5 x 10 cm

Cena: 48zł

Podsumowanie

Akcesoria Myon są ładniejsze niż praktyczniejsze. Polecam, ale nie jako jedyne tego typu sprzęty. Cena jest adekwatna do jakości wykonania. Nie mogę rzetelnie odnieść się do trwałości, ponieważ te akcesoria towarzyszyły mi dopiero przy około 20 cygarach.

Może Ci się również spodoba