Dookoła Świata – KONKURS

dookola_swiataKażda, nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Najlepszym pierwszym krokiem jest dobry plan.

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pomysł dodania nowego cyklu na blogu. Polegałby on na dokładnym opisie tego co, gdzie i jak chcę zobaczyć. Taka jakby relacja z podróży…. jednak z miejsc, w których jeszcze nie byłem. Po pierwsze możecie z tego skorzystać, a po drugie mi też może się przydać, ponieważ często najlepsze promocje trwają tylko chwilę i nie zawsze można podjąć świadomą decyzję w tak krótkim czasie. Wiedząc więcej o danej krainie, można śmiało losować spośród tanich pul biletów lotniczych.

Np. dziś trafiłem na loty do Kopenhagi po 1 EUR! Nagle pojawiła się masa wątpliwości: ile czasu potrzeba żeby taka podróż miała sens, jakie są koszty transferu na lotnisko, co chcę zobaczyć, gdzie chcę spać, a może jednodniówka? Dlatego właśnie ruszam z cyklem poradników o miejscach, w które jeszcze nie dotarłem, a jakie biorę jednocześnie pod uwagę jako kolejne cele podróży. Przy okazji fajnie będzie weryfikować teorię z praktyką. W przypadku Indii trafiliśmy na wiele okazji, o których nie było w internecie ani słowa. Jednak to, czego się dowiedzieliśmy było bardzo pomocne, szczególnie w pierwszych dniach.

Pomysł pomysłem, ale głównym powodem, dla którego właśnie teraz ruszam z cyklem tekstów o podróżach jest konkurs traveloppa.com stworzony wspólnie z serwisem zblogowani.pl. Klikając w baner poniżej dowiecie się więcej na ten temat.

zBLOGowani.pl

Moja wymarzona podróż to podróż dookoła świata najlepiej kilkuletnia, na którą złożą się odwiedziny wszystkich krajów. Pierwsze okrążenie globu może być trochę krótsze- skupię się tylko na wymarzonych kierunkach. Oszczędzę Wam również dokładnych opisów. Na to jeszcze przyjdzie czas. Dziś przemówią obrazy.

1. WarszawaDubaj

dookola_swiata

Najbliższe z wymarzonych, które chcę zobaczyć. To niesamowite jak szybko powstało miasto na pustyni. Jeszcze w latach 80′ praktycznie całe miasto nie istniało.

2. Dubaj – Bangkokdookola_swiata

Gdyby nie to, że w Indiach już byłem, na pewno pojawiłyby się na mojej trasie. Skupiam się na miejscach, gdzie jeszcze nie byłem, dlatego z Dubaju od razu lecę do Bangkoku.

3. Bangkok – Hongkong

dookola_swiata

Sam nie wiem dlaczego, ale od dawna samo słowo Hongkong wydaje mi się magiczne, a samo miasto odległe tak bardzo jakby było na innej planecie. Dlatego właśnie to miasto również jest na mojej trasie.

4. Hongkong –  Kuala Lumpur

dookola_swiata

To już ostatni przystanek w wielkim Azjatyckim mieście. Ogólnie mam słabość do dużych miast. Szczególnie te w Azji bardzo mnie pociągają. Dosłownie każdy metr chodnika i każda buda z jedzeniem na ulicy wydają mi się ciekawe i niezwykłe.

5. Kuala Lumpur – Wellington

dookola_swiata

Po Azji kieruję się do Nowej Zelandii. Zaczynam od Wellington, potem dokładnie zwiedzam dwie wyspy. Na tym etapie podróży zaczynam oddalać się od dużych miast. Tutaj priorytetem jest nacieszyć oczy niezwykłymi krajobrazami.

6. Wellington – Hawana

dookola_swiata

Hawana, a tak naprawdę cała Kuba musi znaleźć się na mojej trasie. Po pierwsze to wszystko z czym kojarzymy Kubę może zniknąć razem z Fidelem. Po drugie uwielbiam cygara, a nawet osoba nie paląca cygar słysząc o cygarach ma w myślach Kubę.

7. Hawana – Saint Martin

dookola_swiata

Lotnisko przy samej plaży, albo plaża przy lotnisku. Widok samolotów kilkadziesiąt metrów nad głową podczas opalania musi być czymś niezwykłym. Podejrzewam, że po kilku dniach takie atrakcje stają się utrapieniem, mimo wszystko chcę przekonać się o tym na własnej skórze (a właściwie uszach).

8. Saint Martin – Reykjavik

dookola_swiata

Po wygrzewaniu się na pięknych plażach pora na urozmaicenie. Piękna przyroda Islandii wynagrodzi, kilkunastostopniowe ochłodzenie.

9. Reykjavik – Warszawa

Największym problemem w podróżach jest to, że kiedyś się kończą. Dlatego po Islandii wracamy do Polski, przepakować się i ruszać w nową podróż.

Bardzo trudno było wybrać z nieskończonej listy możliwości ewentualnej podróży. Najbardziej kusiło mnie żeby dodać jeszcze kilka punktów w Azji południowo- wschodzniej.

Nie chciałem przedłużać tej i tak już długiej podróży. Kolejne, dokładne już opisy planów na podróże wkrótce 🙂

Może Ci się również spodoba