Fotołowy #12 Klassikstadt Fraknfurt

klassikstadt

Klassikstadt to dla fanów motoryzacji zdecydowanie największa, całoroczna atrakcja Frankfurtu nad Menem.

Już na zewnątrz miejsce robi super wrażenie. Klassikstadt znajduje się w odrestaurowanej, starej i przerobionej  fabryce z czerwonej cegły. Na głównym placu oprócz super aut gości oraz aktualnych wystaw, pozostawiony został zabytkowy komin, który świetnie komponuje się z całym kompleksem.

klassikstadt

Nazwa Klassikstadt na początku trochę wprowadziła mnie w błąd i spodziewałem się, że zobaczę tam tylko nieco starsze auta, które są już uznawane za kultowe. Na miejscu- co mnie bardzo ucieszyło- zobaczyłem też dużo samochodów, które będą klasycznymi dopiero w przyszłości.

klassikstadt

klassikstadt

Zdecydowanie najciekawsze auto jakie zobaczyłem to Ferari FXX  – UWAGA!- jedno z zaledwie 20 sztuk wyprodukowanych na świecie . Tak naprawdę powstały jeszcze dwa dodatkowe, niezaplanowane egzemplarze w kolorze czarnym. Jedno dla Michaela Schumachera. Cena początkowa tego modelu wynosiła 1.5 mln euro.

klassikstadt

Na miejscu można kupić wymarzone auto, można też zlecić fachową renowację w jednej z kilku firm znajdujących się w Klassikstadt.

klassikstadt

klassikstadt

Praktycznie w każdą niedzielę, w Klassikstadt są urządzane imprezy tematyczne i na miejscu pojawia cała masa fanów motoryzacji ze swoimi perełkami. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. klassikstadt

Może Ci się również spodoba