Fotołowy #18 Wrocław

wroclaw

Tak się złożyło, że kilka miesięcy temu miałem do załatwienia kilka spraw we Wrocławiu. Kiedy gdzieś jadę prawie zawsze zabieram ze sobą aparat. Tak też było tym razem.

Nie wiem dlaczego ale kiedy jestem w jakimś mieście nie ważne w jakim kraju czy kontynencie zawsze najbardziej zwracam uwagę na to co stare, często też brzydkie i brudne. Wydaje mi się, że takie miejsca mają więcej charakteru, pamiętają wiele historii związanych z danym miastem. Mimo, że lata świetności mają już dawno za sobą cały czas przyciągają wzrok. Szczególnie mój wzrok i obiektyw mojego aparatu.

wroclaw

wroclaw

Plac Grunwaldzki- bo właśnie tam zrobiłem te zdjęcia przespacerowywałem już wielokrotnie i te “zabytki” od pierwszego razu wpadły mi w oko.

wroclaw

wroclaw

Kiedyś ktoś mi powiedział, że Wrocław jest miastem z największą liczbą mostów w Europie. Nie mam pojęcia ile w tym prawdy, ale kontynuując wątek wrocławskich mostów ten ze zdjęcia poniżej nazwałem “wielośrubkowym” i wmawiam każdemu, że ten most ma najwięcej śrub ze wszystkich które są w Europie. Jak na razie każdy w to wierzy 🙂

wroclaw

wroclaw

Zawędrowałem z aparatem też na starówkę ale tam wszystkie takie ładne, nowe, kolorowe. Więc zamiast zrobić więcej zdjęć wybrałem wizytę w mojej ulubionej amerykańskiej, ekskluzywnej restauracji…

Może Ci się również spodoba