Fotołowy #6 Rudesheim

rudesheim

Idealna pogoda. Idealna pora. Idealne zdjęcia?

Pewnie nie do końca, mimo wszystko z efektów tej sesji jestem bardzo zadowolony. Wszystko wyszło tak jak zaplanowałem, a nawet lepiej. Byłem w tym samym miejscu kilka dni wcześniej z podobnym zamiarem, ale słońce nie zachodziło tak kolorowo jak chciałem, więc po zrobieniu kilku zdjęć zwinąłem się i postanowiłem zaczekać na lepsze warunki. W podróży nie zawsze mogę sobie pozwolić na taki luksus, robiąc zdjęcia kilka kilometrów od domu zawsze mogę wrócić kiedy tylko warunki będą w końcu takie, jakie sobie zażyczę.

rudesheim

Jeszcze w drodze do miejsca docelowego wyjąłem aparat i zatrzymując się dosłownie na kilka sekund, udało mi się zrobić kilka całkiem fajnych kadrów.

rudesheim

Zdjęcie widmo to bonus. Nie miałem tego w planie, usłyszałem zbliżający się pociąg. Szybko zastanowiłem się jaki efekt chcę uzyskać, zmieniłem ustawienia aparatu, znalazłem kawałek poręczy, która nadała się na tymczasowy statyw i bang! Zdjęcie zostało również docenione na 500px.

rudesheim

Po kilkunastu minutach dotarłem do zaplanowanego miejsca. Jak zawsze poeksperymentowałem trochę z różnymi ustawieniami przesłony i czasu otwarcia migawki. Poszukałem też najlepszego ujęcia.

rudesheim

Potem szybko zmiana lokalizacji. Byłem w tym miejscu kilka razy, ale dopiero będąc z aparatem zauważyłem klimatycznie latarnie. Nie mogłem oczywiście ich nie wykorzystać.

rudesheim

Kiedy miałem już kończyć przypomniała mi się jeszcze jedna miejscówka w okolicy, na którą czaiłem się od dawna. Trafiłem na nią w idealnym momencie. To zdjęcie to zdecydowanie jedno z moich ulubionych 🙂

Może Ci się również spodoba