Goa- pierwsze wrażenie

2015-02-27 17.25.16

Od kilku dni jesteśmy na plaży Palolem. Jest super, ale nie jest idealnie. Chętnie tu wrócę jednak czeka na mnie jeszcze około 200 krajów, których nie widziałem. Dlatego może upłynąć trochę czasu zanim zawitam tu ponownie.

Największe plusy, jakie zauważyłem to:

  1. Pogoda

Każdego dnia jest około 35-40 stopni. Noce są ciepłe, ale jak najbardziej do zniesienia. Można spokojnie spacerować po plaży zarówno rano jak i wieczorem.

  1. Ceny

Dokładne podsumowanie wszystkich wydatków dodam po powrocie. Jest naprawdę tanio za 100 zł na dobę 2 osoby mogą smacznie jeść i spać w niezłych warunkach.

  1. Ludzie

Wszyscy są mili i uśmiechnięci. Nawet sprzedawcy i naganiacze znają umiar. Właściciel naszych domków 10 razy dzienne upewnia się, czy wszystko jest ok.

Pisałem, że nie jest idealnie więc pora na minusy:

  1. Dzień jest krótki

Około 18 zaczyna się ściemniać, na plażę (na typowy „smażing” ) można się wybrać około 10.

  1. Kolor wody w morzu

Spodziewałem się w końcu ujrzeć wymarzone błękitne morze. Jednak nie tym razem, woda jest lekko zielonkawa. Morze czerwone ma zdecydowanie ładniejszy kolor.

    3. Brud

Poza plażą się sporo syfu. Chociaż jak na Indie mimo wszystko można powiedzieć , że jest znośnie.

     4. Internet

Ciężko znaleźć dobrze działające wi-fi. Kupiliśmy kartę pre paid z internetem (800 rupii za 1GB), jednak szybko działa tylko w kilku miejscach.

2015-02-27 17.24.47

Dni mijają powoli, czasu na miejscu mamy jeszcze sporo. Za jakieś 2-3 tygodnie pokręcimy się trochę po okolicy. Teraz spędzamy czas głównie na plaży i w restauracjach.

Może Ci się również spodoba