Ile kosztuje pobyt w Indiach?

ile_kosztuje_pobyt_w_indiach

Wiele osób pytało nas o to, ile kosztował nas wyjazd do Indii. Szacując na szybko odpowiadałem, że około 10 tys złotych. Nie myliłem się znacząco…

Najpierw warto przypomnieć ile kosztowały nas przygotowania do wyjazdu. Kilka wydatków nie wiązało się ściśle tylko z wyjazdem do Indii, mimo wszystko kiedyś takie wydatki trzeba było ponieść, jeżeli planuje się sporo podróży.

Z 13 punktów (opisanych w temacie o przygotowaniach) bez sensowny okazał się jeden, czyli etui na telefon. Chińska tandeta, pod koniec pobytu śrubki zaczynały rdzewieć. Dodatkowo przez cały wyjazd miałem problemy ze złapaniem wifi. Wodoszczelność też była tylko na reklamie. Zdecydowanie nie polecam.

Szczepienia, dosyć spory wydatek. Wybierając się do Indii wydaje mi się, że warto o nich pomyśleć. Higiena jest tam rozumiana zupełnie inaczej niż w Polsce.

Do listy na kolejne wyprawy koniecznie chcę dorzucić czytnik e-booków. Każdy kilogram bagażu ma znaczenie, a trudno czytać jedną książkę przez 2 miesiące. Dodatkowo, jak podpatrzyłem, na plaży działają świetnie, więc będzie mi łatwiej dłużej leżeć na słońcu. Uwielbiam się opalać, ale bardzo szybko się nudzę.

W Indiach zabrakło mi jeszcze jednej rzeczy- wędki. Byliśmy na rybach, jednak brakowało mi normalnej wędki. Nie musi być to jakiś super sprzęt. Średniej długości uniwersalny, teleskopowy spinning, do tego kilka podstawowych przynęt i zestaw do połowów zawsze będzie pod ręką.

Wydatki na miejscu

Przez cały pobyt wydawaliśmy pieniądze rozsądnie. Czasem zdarzały nam się jakieś mniejsze i większe szaleństwa. Nie szukaliśmy luksusów, ale nie nocowaliśmy też w zapchlonych norach. Większość posiłków jedliśmy w restauracjach na plaży dla turystów, ale bardzo często też jedliśmy na ulicy razem z miejscowymi. Przy transporcie podobnie zdarzyło nam się kilka razy przejechać taksówką oraz tuk tukiem, ale przeważnie szukaliśmy środków lokomocji używanych przez tubylców.

ile_kosztuje_pobyt_w_indiach

Podane wydatki są w rupiach indyjskich, dotyczą pobytu w Indiach, głównie na Goa od 24.02.2015 do 22.04.2015 dla dwóch osób:

Noclegi – 24635

Transport – 6938

Jedzenie – 42229

Inne – 4760

 SUMA – 78562

Przez większość pobytu starałem się skrupulatnie zapisywać wydatki. Wydaje mi się, że można założyć błąd maksymalnie do 5%, jakieś drobnostki na pewno mi umknęły.

W przeliczeniu na PLN, wychodzi około 2300 na osobę. Wydatki dla osoby podróżującej samotnie byłoby większe, ponieważ większość chatek plażowych jest przygotowana dla dwóch osób i płaci się za chatkę, nie za osobę.

tyson

Podsumowując- łącznie z przygotowaniami, przed wylotem wydaliśmy niecałe 11 tys złotych. Na osobę daje to 5500 złotych za 2 miesiące. Jeżeli ktoś się zastanawia nad podobnym wyjazdem zdecydowanie polecam. Bardziej pilnując wydatków spokojnie można wydać przynajmniej 1500 mniej. Pytanie tylko czy warto?

Może Ci się również spodoba