Ile masz lat

2015-03-07 12.56.43

Kiedy zwiększono wiek emerytalny masa ludzi zaczęła biadolić. Z jednej strony rozumiem to, ponieważ ktoś – rząd w trakcie gry zmienił nagle jej zasady, nie licząc się z niczyjim zdaniem. Z drugiej strony to bardzo nieodpowiedzialne żeby naszym życiem mogła kierować tak bezsensowna i niesprawiedliwa instytucja jaką jest państwo.

Znaczna większość ludzi uważa, że coś się im należy tak po prostu, należy. Z wiekiem takie dziwne myślenie zaczyna przybierać na sile. Na szczęście nie zawsze 🙂

Jesteśmy na Goa nie całe dwa tygodnie, a już poznaliśmy dwóch „wiekowych” Panów. Warwick jest z Anglii, ma 68 lat. Zaraża energią od rana do wieczora. Śmieje się i żartuje ze wszystkimi. Mimo swojego wieku i tego, że jest na emeryturze cały czas  kombinuje. Gra na forexie, obstawia zakłady u bukmachera, podczas kilku miesięcznego pobytu tutaj kupił produkty ze skóry, które po powrocie bez problemu sprzeda ze 100%- 200% zyskiem. Za zarobioną kasę w ten sposób Warwick pojedzie z żoną na dwutygodniowe wczasy all inclusive  na Majorce.

Nasz drugi znajomy Henry z USA, dokładnie z północnej Karoliny, ma 70 lat. Od kilkunastu lat podróżuje po całym świecie. Jest emerytem, niedługo wraca do Stanów, ponieważ kończy się rok podatkowy, a on zajmuję się rozliczaniem podatków.

Przykłady , które podałem idealnie obrazują, że to ile mamy lat zależy tylko i wyłącznie od tego jak się czujemy i jak sami siebie postrzegamy. W każdym wieku można realizować marzenia, zajmować się czymś ciekawym, a nie tylko klepać bezmyślnie zdrowaśki jak to robią polskie mohery.

Najgorsze co człowiek może zrobić to zacząć narzekać, użalać się nad sobą i czekać, aż coś spadnie z nieba, a problemy rozwiążą się same. Dla wielu osób zmiana otoczenia może dać wiele dobrego. Goa chyba jest właśnie takim miejscem, gdzie przyjeżdża wiele osób z całego świata, które nie koniecznie mieszczą się w wyznaczonych ramach. Można spotkać wielu kilkudziesięcioletnich hipisów z praktycznie całego świata. Wszyscy są uśmiechnięci od rana do wieczora i nie słychać narzekania na każdym kroku. Mam wrażenia, że osoby „starsze” mają nawet więcej energii niż młodzi.

Modne ostatnio powiedzenie „wiek to tylko liczba” tutaj sprawdza się w 100%. Mam nadzieje, że za jakiś czas w Polsce ludzie nauczą się żyć i myśleć podobnie.

 

Może Ci się również spodoba