Jack Daniel`s Single Barrell

jack_daniels_single_barrelJeszcze kilka lat temu byłem przekonany, że Jack Daniel`s produkuje tylko jeden rodzaj whisky i pije się go tylko z Colą. Po spróbowaniu Single Barrell odkryłem, że pije się ją bez Coli oraz, że to whiskey, a nie whisky.

Pamiętam swoje zdziwienie kiedy pierwszy raz spróbowałem tej  właśnie whiskey: “smakuje podobnie jak normalny Jack, ale czuć tylko te najlepsze smaki, a tych których nie lubię po prostu nie ma, hmm… i da się go pić nawet bez Coli”. Tak zaczęła się moja przygoda z brunatnymi napojami nieco wyższej klasy.

Pierwsze wrażenie przyciąga charakterystyczna butelka. Od razu skojarzyła mi się z luksusowym. westernowym domem gdzieś na dzikim zachodzie dawno, dawno temu… Kwadratowa z długą szyjką, z grubego szkła do tego ładnie zdobiony korek. Butelka przypomina gustowną karafkę.

Po otwarciu butelki zawsze najpierw wącham jej zawartość. Za każdym razem wita mnie delikatnym słodkawo- drzewnym zapachem.

jack_daniels_single_barrel

W zestawie otrzymałem również dwie szklanki z grubego szkła. Świat dobrej whisky bardzo mnie pociąga, ale kieliszki tulipanowe, z których powinno się ją pić jeszcze nie. Wolę ciężką grubą szklankę, ta z Single Barrel jest jak zrobiona na moje zamówienie. Do finezji może kiedyś dorosnę.

Po wlaniu do szklanki, zapach wydziela się bardzo intensywnie. Whiskey ma dosyć sporą zawartość alkoholu- 45%, nie ma jednak mowy o jakimś paleniu czy pieczeniu w język. Jest delikatna i bogata w smaku. Nawet taki amator jak ja wyczuwa w niej kilka nut smakowych, podobnie jak w zapachu, głównie słodkawo- drzewne… do tego dosłownie odrobina pieprzu na finiszu.

To, co podkreśla wyjątkowość tego trunku to to, że każda butelka jest oznaczona numerem beczki, z której pochodzi oraz datą jej rozlewania. Nie ma to wpływu na smak, ale bardzo lubię takie akcenty. W świecie gdzie rządzi masówka i tandeta takie wyjątki są miłą odmianą.

jack_daniels_single_barrel

Jako ciekawostkę dodam, że jeżeli ktoś rozkocha się Jacku Daniel`s Single Barrell może kupić całą beczkę, z której będzie rozlanych około 260 butelek. Na każdej butelce można umieścić dodatkowe oznaczenie na etykiecie np. swoje nazwisko. Wyboru beczki można dokonać bezpośrednio w destylarni.

Jack Daniel`s Single Barrell to nie przerwanie mój ulubiony alkohol. Jeśli ktoś z Was jeszcze nie miał okazji go spróbować polecam to zrobić, może zachwyci nie tylko mnie.

Może Ci się również spodoba