Jamajka- rekomendacje

jamajka-rekomendacje

Nie będzie to tak długi i obszerny post jaki chciałbym Wam dać. Nasz pobyt na Jamajce był bardzo leniwy dlatego nie mam wielu miejsc i osób, które mogę polecić.

Najlepsza reklama to taka, którą robi druga osoba zupełnie bezinteresownie. Jeżeli ktoś na nią zasługuje to nie mam problemu żeby dać taki prezent danej osobie lub firmie. Tak jak pisałem wcześniej Jamajka jest pięknym miejscem ale miejscowa ludność ogromnie nas rozczarowała dlatego jeżeli z tłumu nie fajnych osób wyłania się ktoś fajny to szczególnie zasługuje na wyróżnienie 🙂

Nasz hotel- Travellers Beach Resort zdecydowanie nie należał do luksusowych. Bardzo dużo nadrabiał miłym, sprawnym personelem i atmosferą w nim panującą. Dużym plusem jest też to, że hotel jest własnością rodziny. Odwiedziłem już sporo różnych hoteli ale pierwszy raz zdarzyło mi się regularnie spotykać  jego właściciela, który dogląda gości i szczerze pyta czy wszystko jest ok. Niby nic wielkiego ale jest to naprawdę miły i niespotykany dodatek w hotelu za małe pieniądze. Travellers Beach Resort jest regularnie odnawiany co zapowiada, że będzie tym tylko lepiej. Stosunek cena/jakość oceniam na 6+.

Jamajka jest dosyć dużą wyspą i nawet najbardziej oszczędni będę musieli skorzystać z jakiegoś środka transportu. Z tego co udało nam się dowiedzieć autobusy są ale poruszają bardzo nie punktualnie i są mega przepełnione. Nie docierają też wszędzie. My mieliśmy tylko tydzień więc nie chcieliśmy ryzykować straty kilku ładnych godzin na dotarcie z lotniska do hotelu. Zdecydowaliśmy się wynająć taksówkę. Kenneth- nasz kierowca nie jest pracownikiem hotelu ale można powiedzieć, że ma tam swój postój. Auto mimo, że chińskie i firmy krzak jest nowe, klimatyzowane i całkiem wygodne. Ceny za przejazd są minimalnie większe niż oferowane przez kierowców zaczepiających na ulicy. Wszystko oczywiści da się negocjować. Dokładnie na temat wszystkich cen rozpisywałem się tutaj.

jamajka-rekomendacje

Zakupy to już ostania kategoria o której mogę coś napisać. W większości hoteli są sklepy/sklepiki. W naszym był kiepsko wyposażony i zdecydowanie za drogi, podejrzewam, że pozostałe wyglądają podobnie. Plaża Negril ma 10 mil więc do miasta Negril można mieć blisko albo całkiem daleko. My mieliśmy blisko, więc praktycznie codziennie chodziliśmy do miasta coś zjeść i zrobić zakupy. Najbardziej do gustu przypadł nam sklep Value Master. Jest całkiem duży, dobrze zaopatrzony i ceny też są ok.

jamajka-rekomendacje

Niestety to już ostatni wpis o pięknej, słonecznej Jamajce. Pora planować kolejną podróż, może tym razem mniej leniwą 😉

Może Ci się również spodoba