Partschins, ale tam ładnie!

partschinsWodospad w górach, jedno z wymarzonych miejsc jakie chciałem obfotografować. Kolejny cel zrealizowany.

Partschins (Parcines) to kolejne z miejsc, którego odwiedzenie planowałem od dawna i ciągle swoje plany przekładałem. Akurat tutaj, mówiąc szczerze, wybrałem się któryś raz z kolei, ponieważ wcześniej po prostu nie trafiałem. Jadąć bez mapy i nawigacji,” na czuja”, w tak pięknym miejscu jakim jest Tyrol Południowy nawet jak się zabłądzi nie ma problemu- na każdym kroku trafia się jakiś super widok.

partschinsNajważniejsze, że końcu się udało. Na pewno nie było to nasze ostatnie spotkanie…

Tak się złożyło, że trafiliśmy do Partschins w okresie kiedy w wodospadzie praktycznie nie miało co spadać. Wody było bardzo mało, co miało duży plus- można było wejść prawie w sam środek potoku poniżej wodospadu. Miało też swój minus- wodospad wydawał się malutki.

partschinsKolejnym powodem, dla którego musimy do Partschins wrócić jest kładka widokowa w górnej części wodospadu, która podczas naszej wizyty była po prostu zamknięta.

partschinsW dolnej części wodopsoadu jest mocno kamienisty potok i kilka, a może nawet kilkaście mniejszych wodospadów. Przy kolejnym spotkaniu zapuścimy się dalej w te rejony, zapowiadają się również bardzo ciekawie.

partschins

Może Ci się również spodoba