Pfeff, Pfeffers, Pfefferchnisel?

pfefferschnitzel

Nazwa bloga powinna być łatwa do wymówienia i łatwa do zapamiętania, tak żeby każdy szybko i bez większych problemów mógł na niego trafić.

Od początku sam sobie zrobiłem trochę pod górkę. Kiedy już zdecydowałem się na założenie bloga przyszła kolej na wymyślenie jakiejś sensownej nazwy. Długo myślałem, kombinowałem po polsku, po angielsku, ale żadna nazwa mi nie odpowiadała. Wtedy dostałem olśnienia…

Pfefferschnitzel!

Piękna nazwa z całą subtelnością i delikatnością języka niemieckiego.

Właśnie tą delikatność świetnie opisuje Wojciech Cejrowski:

“Motyl – bardzo delikatne słowo. Zwiewne; zupełnie jak… motyl. Po angielsku też jest delikatne – butterfly. Na piśmie niekoniecznie to widać ale proszę mi uwierzyć – ono brzmi jak aksamit. Jest takie… maślane.
Po francusku, z kolei, śliczne, drobniutkie – papillon.
Po hiszpańsku, urocze – mariposa.
Po rosyjsku, kochane – baboćka. A po niemiecku SCHMETTERLING! No cóż”.

Ma to oczywiście swoje minusy, ponieważ praktycznie nikt nie jest w stanie tej nazwy zapamiętać, a przeważnie są też problemy z jej poprawną wymową. Większość osób trafia na stronę dzięki linkom, więc nie powinien być to duży problem.

Tomek Tomczyk w swoich książkach poleca żeby wybrać prostą, wpadającą w ucho najlepiej łatwą do wymówienia w większości krajów nazwę. Moja nie łapie się nawet na jedno z tych kryteriów. Pewnie za jakiś czas zacznę odczuwać jej minusy. Na razie bardzo mi się podoba.

Spodobała się też naszym indyjskim znajomym:

 

I takie właśnie językowe wygibasy towarzyszą każdemu kto usłyszy nazwę mojego bloga 🙂 Staram się zmienić “wadę” w zaletę, dlatego z każdej podróży będą pojawiały się podobne filmy.

Zapisz się do newslettera

Zapisując się do newslettera nie przegapisz kolejnych filmów z Indii. Materiału jest dużo, sklejanie jak widać nie wychodzi mi najlepiej, ale nie poddaję się. Trochę głupio mieć kanał na YouTube z jednym filmem. Prace nad filmami trwają, wygląd kanału też będzie się poprawiał. Oczywiście możesz również zostać moim subskrybentem na YouTubie. Do czego Cię serdecznie zapraszam.

Może Ci się również spodoba