Po prostu zapytaj

po_prostu_zapytaj
Za kilka dnia zaczną się targi IAA we Frankfurcie. Nie mogę się już doczekać! Jadę na nie z bardzo prostego powodu- zapytałem.

Może nie dosłownie zapytałem, ale wysłałem zgłoszenie i po szybciej weryfikacji otrzymałem akredytację dziennikarską. Do czego zmierzam? Często łapię się na tym, że chce czegoś, ale coś mnie jednocześnie powstrzymuje żeby chociaż spróbować.

W większości przypadków nie mam absolutnie nic do stracenia. Ale do takich wniosków dochodzę dopiero po czasie, kiedy zazwyczaj jest już za późno i okazja przeszła koło nosa.

Nie czekaj!

Nie ma na co czekać, jeżeli czegoś chcesz, to po prostu najzwyczajniej w świecie spróbuj. Jeżeli się uda – super- dostaniesz to, czego chciałeś. Ale co stanie się jeżeli się nie uda. NIC. Zupełnie nic. Będziesz w takiej sytuacji w jakieś byłeś wcześniej zanim spróbowałeś.  W bardzo wielu sytuacjach wystarczy zapytać, zadzwonić czy po prostu wysłać maila.

Najważniejsze to spróbować, jeżeli się nie uda, trudno. Jesteś krok do przodu. Po nie udanej próbie warto poświęcić chwilę na przeanalizowanie sytuacji, wyciągnięcie wniosków. Dzięki temu kolejna próba będzie udana, a nawet jeżeli nie, to będzie to dobra lekcja.

Kiedy następnym razem czegoś zapragniesz,  po prostu po to sięgnij. Szanse, że Ci się uda wynoszą 50%. Statystyka nie kłamie…w teorii…
Kiedyś usłyszałem na temat fajną historię: “dawno, dawno temu pewien profesor statystyki utopił się w jeziorze o średniej głębokości jednego metra.”

Czy statystyka jest po naszej stronie czy nie? Nieważne. Ważne żeby cały czas próbować i iść w obranym przez siebie kierunku. Nie przejmować się porażkami i czasem nawet zrobić pozorny krok w tył, żeby potem zrobić kilka kolejnych kroków do przodu. Do celu.

Może Ci się również spodoba