Podsumowanie podróży 2015

2015Pierwszy pobyt w Azji i Ameryce Południowej plus kilka europejskich wojaży, tak to było w mega skrócie. W nieco dłuższej formie wyglądało to mniej więcej tak…

Rok zaczął się od intensywnych przygotować do wyprawy do Indii. Teraz z perspektywy czasu i zdobytego doświadczenia do podobnego wyjazdu przygotowałbym się w 3 dni, albo nawet w w 3 minuty biorąc tylko plecak podręczny ze sprzętem foto i kilka dolarów w kieszeń i wszystko kupił na miejscu (taniej!), wtedy jednak przygotowywałem się prawie jak na lot w kosmos 🙂

podsumowanie_podrozy

Czas spędzony na Goa to były zdecydowanie dwa najlepsze miesiące mojego życia. Każdego dnia kiedy szedłem plażą do naszej budki z jedzeniem po śniadanie miałem wrażenie, że to sen. Piękna plaża, wszędzie dookoła palmy i idealna pogoda.

podsumowanie_podrozy

Po powrocie z Indii trudno było się odnaleźć, szczególnie że w Polsce w kwietniu pogoda nie jest zbyt ciekawa. Kilka miesięcy minęło bez podróży, było ciężko ale jakoś przetrwałem.

W końcu przyszła kolej na planowane od dawna tak zwane republiki nadbałtyckie. W trybie turbo odwiedziliśmy Litwę, Łotwę i Estonię.

podsumowanie_podrozy

Zdecydowanie najbardziej do gustu przypadła mi Łotwa, najbardziej zdziwiła Estonia i pozytywnie zaskoczyła Litwa, a dokładnie Wilno.

podsumowanie_podrozy

Kilka tygodni po powrocie z podróży przeprowadziłem się do Niemiec. Mieszkam w Oestrich-Winkel, Rheingau.

podsumowanie_podrozy

Przepiękna okolica,  jednej strony przeogromny Ren kilkaset metrów od domu, z drugiej pagórki porośnięte winogronami. W okolicy jest wiele małych klimatycznych miejscowości.

podsumowanie_podrozy

W grudniu przyszła kolej na długo wyczekiwany wyjazd do Chile. Mimo, że to najdalsza podróż w moim życiu, to nie trwała wiele, w Chile spędziliśmy około 2 tygodni. Zdjęcia i wspomnienia jeszcze czekają na publikację.

podsumowanie_podrozy

Ostatnie dni grudnia rzutem na taśmę Włochy. Prosto z samolotu z Chile szybko się przepakowaliśmy, krótka drzemka i dalej w trasę. Kolejne marzenie spełnione. Z podróży w podróż, właśnie tak powinno być cały czas.

podsumowanie_podrozy

Pora na liczby. W 2015 roku w podróży byliśmy 85 dni, czyli o 30 dni więcej niż 2014 🙂 Łącznie byliśmy już w 23 krajach. Mam w głowie kilka pomysłów na 2016, raczej w Europie, ponieważ cały czas chodzi mi po głowie przeprowadzka do Azji na stałe, dlatego trzeba zwiedzać Europę kiedy wszystko tak blisko i na wyciągnięcie ręki.

Może Ci się również spodoba