Norwegia TOP10 – najlepsze zdjęcia

norwegia

Norwegia to niesamowicie piękny i zróżnicowany kraj. Podczas naszej dwutygodniowej wyprawy mieliśmy ogromnego pecha do pogody, co na szczęście bardzo nie przeszkodziło nam w odkrywaniu jego piękna. Zapraszam na 10 moich ulubionych zdjęć z Norwegii.

Zaczynamy! Na dobry początek jedno z wielu miejsc, które zupełnie przypadkowo spotkaliśmy przy drodze. W drodze byliśmy naprawdę długo więc takich ekstra miejsc też było wiele. Oto najbardziej fotogeniczne z nich. Norwegia nie raz nas pozytywnie zaskoczyła.

norwegia

norwegia

Zdjęcie powyżej to mój absolutny crem de la crem z całego wyjazdu i chyba nawet moje najlepsze zdjęcie całego poprzedniego roku. Co do tego nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, za kilka dni zrobię podsumowanie całego 2017 roku i wtedy zdecyduję, które zdjęcie zajmie pierwszą lokatę.

Norwegia to kraj setek albo nawet tysięcy wodospadów i wodospadzików. Jednak żaden nie prezentował się tak dostojnie jak Låtefossen.
norwegia

Kolejne zdjęcie trafiło tu bardziej ze względów sentymentalnych niż wizualnych. Nordkapp- cel naszej podróży, wysunięty najbardziej na północ skrawek kontynentu europejskiego. Pogoda oczywiście tam również nas nie rozpieszczała, a szczerze mówiąc chyba była najgorsza z całego wyjazdu. Na miejscu spędziliśmy ponad godzinę czekając na poprawę i doczekaliśmy się dosłownie kilkuminutowej przerwy w opadach śniegu z deszczem. Wiatr ciągle nie ustępował, a wszystko działu się w samym środku lata. Ach ta północ…

norwegia

Lofoty- fotograficzny raj. Miejsce do zdecydowanej powtórki i dokładnej eksploracji. Oby przy kolejnej wizycie podoba była bardziej łaskawa.

norwegia

norwegia

norwegia

Atlantic Road- kolejne z listy wymarzonych miejsc do obejżenia. Przez białe noce całkowicie zatraciliśmy poczucie czasu (czasem też przestrzeni) podróżując po północnej Norwegii. Na Atlantic Road trafiliśmy około dwudziestej trzeciej akurat nie padało ale za to pierwszy raz w życiu spotkałem się z wiatrem, przy którym momentami nie byłem w stanie ustać w miejscu. Oczywiście nie było mowy o użyciu statywu podczas robienia zdjęć. Około północy trafiliśmy na niesamowite kolory na niebie podczas zachodu słońca. Lepszych warunków do robienia zdjęć w tym miejscu nie mogłem sobie wyobrazić.

norwegia

norwegia

Na koniec kolejna droga. Droga Troli to kilkanaście ostrych i stromych zakrętów, w praktyce droga jest całkiem łatwa do pokonania i jeżdżą nią również naprawdę duże autobusy. Na górze czeka całkiem spory budynek z pamiątkami, jedzeniem, toaletami i wszystkim czego turyści mogą potrzebować. Ze względu na to, że jest to jedno z bardziej znanych turystycznych miejsc w Norwegii na miejscu są tłumy. My mieliśmy dodatkowego pecha i trafiliśmy na dużą grupę Azjatów uzbrojonych w selfie sticki skutecznie blokujących na długo każdy ciekawszy punkt widokowy.

norwegia

Norwegia to piękny kraj zdecydowanie warty odwiedzenia mimo dosyć wysokich cen na miejscu i naprawdę sporej ilości kilometrów do pokonania jeżeli chce się dużo zobaczyć. My na pewno tam wrócimy. Najwięcej nas ominęło na południu więc jest spor szansa, że kolejna podróż nie zakończy się przejechaniem 12 000 km w niecałe dwa tygodnie. Oczywiście było warto i nie żałuję ani jednego z tych przejechanych kilometrów.

Może Ci się również spodoba