Zestawienie wydatków – Goa

road-363265_1280

Do wylotu na Goa zostały niecałe 4 tygodnie więc pora na pierwsze podliczenie kosztów. Temat będzie na bieżąco edytowany, aż do wylotu. Zegar po prawej stronie obok wpisu odlicza czas nie ubłaganie.

Większość moich dotychczasowych podróży nie trwała dłużej niż 3 tygodnie i nie wymagała szczególnych przygotowań. Podróż do Indii, to coś zupełnie innego. Już od ponad 2 miesięcy powoli przygotowuję się do wyjazdu kupując mniej lub bardziej potrzebny rzeczy.

1. Bilety

Trafiliśmy na mega, hiper, ekstra promocję i bilety z Warszawy na Goa kupiliśmy za 1016 zł w dwie strony. Do tego będzie trzeba doliczyć jeszcze dojazd na lotnisko, około 50 zł spokojnie wystarczy.

2. Plecak podróżny.

Pierwszy raz w życiu kupiłem taki plecak mam nadzieję, że podjąłem dobrą decyzję.  Wybrałem 65 litrowy plecak firmy 4f. Większość sklepów oferuje go za około 120-150 zł. Po dokładnym przeszukaniu sklepów internetowych znalazłem i kupiłem za 98 zł. Dokupiłem jeszcze kieszonkowy mini plecak z ortalionu za 5 zł.

3. Śpiwór

Nie jest to podróż autem, cały bagaż będę miał na plecach więc trzeba było wybrać możliwe najlżejszy i najmniejszy model. Według producenta nadaje się do użytku do +15 stopni. Koszt 169 zł. Kupiłem również za 15zł pompowaną poduszkę.

4. Zestaw sportowo rekreacyjny.

W ciągu ostatnich kilku lat kupowałem głównie stroje biznesowe, więc trzeba było uzupełnić zapasy ciuchów mniej oficjalnych. Komplet bielizny termicznej w promocyjnej cenie kupiłem za niecałe 80zł, do tego polar za 40zł, ręcznik z mikrofibry za 30zł i kurtka przeciwdeszczowa- 35zł.

5. Zestaw do naprawiania wszystkiego.

Magiczna srebrna taśma (duct tape , zestaw opasek samozaciskowych. Do tego nóż wielofunkcyjny. Taśma i opaski to koszt 18 zł, noża nie musiałem kupować.

6. Szczepienia

WZW typu A i B. Jedna dawka kosztuje 220zł, przed wyjazdem wyrobię się z dwoma. Po powrocie trzecia, ostatnia, podobno daje to ochronę do końca życia. Dur brzuszny, jedna dawka 220zł- ochrona na 3 lata. Szczepienia to koszt dodatkowy, to mój pierwszy wyjazd w rejony “zagrożone”, więc wole nie ryzykować tym bardziej, że planuję jeszcze duuuuuuuużo podróży. Łącznie 880zł.

7. Wiza

Wiza do Indii to tylko formalność i sposób na wyciągnięcie kasy. Koszt wizy, pośrednictwa wizowego oraz przesyłki to ok 275 zł.

8. Pancerne etui na telefon

Smartfon to mój jedyny aparat i kamera w jednym. Szkoda by było, gdyby w trakcie wyjazdu uległ uszkodzeniu. Kupiłem pancerne wodoodporne etui za 105 zł.

9. Apteczka

Podręczna apteczka z najpotrzebniejszymi rzeczami około 130zł. Wprawdzie apteczka będzie jedna na dwie osoby ale gdybym kupował tylko dla siebie koszt byłby taki sam.

10. Ubezpieczenie

Pakiet zawierający pokrycie kosztów leczenia, NNW i OC kupiłem za 75 zł za rok. Ubezpieczenie obejmuje cały świat oprócz USA i Kanady.

12. Repelenty i preparaty do opalania

Środek przeciw owadom musi zawierać DEET, jeżeli jest mało trujący niestety też jest mało skuteczny. O ile w Polsce pogryzą nas komary, o tyle w obszarze malarycznym przez owady możemy nawet stracić życie. W Decathlonie można kupić preparat Mugga, ja kupiłem cena opakowania to 25 zł.

Żeby zabezpieczyć się przed słońcem zabieram ze sobą dwa opakowania wodoodpornego olejku do opalania w sprayu, filtr 50. Łącznie 20 zł 🙂 Trafiłem na promocję i zaoszczędziłem 30 zł na opakowaniu

 

credit-card-401076_1280

Większość zakupów to inwestycja na kilka wyjazdów bądź jak w przypadku szczepień na kilka lat lub całe życie. Mimo wszystko sam jestem w szoku jak dużo już do tej pory wydałem. Przede mną jeszcze kilka wyjazdów na ostatnią chwilę. Myślę, że nie powinienem przekroczyć 3 tysięcy, nie wliczając w to oczywiście gotówki którą zabiorą ze sobą.

Aktualna suma wydatków: 3056

Może Ci się również spodoba