Znikąd wszędzie – “Droga Odkrywcy”

droga_odkrywcyCzasem trafiam na książkę, od której nie mogę się oderwać i nie mogę doczekać się kiedy znów do niej zasiądę.

Taka właśnie jest “Droga odkrywcy”- biografia Jacka Pałkiewicza. Od samego początku wciągająca, chce się czytać więcej i więcej. Zanim zasiadłem do jego biografii, przeczytałem tylko jedną książkę Pałkiewicza. Spodobała mi się. Na tyle, że stwierdziłem warto dowiedzieć się nieco więcej o jej autorze. Była to dobra decyzja- dołączyłem do wielu fanów Jacka Pałkiewicza.

Czytając książkę wielokrotnie uderzyło mnie to, że niemożliwe istnieje tylko w naszej głowie. Człowiek praktycznie z “końca świata” poznał cały świat i wiele znanych, wręcz legendarnych osób: głowy państw, generałów, gwiazdy, astronautów, a nawet samego Jana Pawła II.

droga_odkrywcy

Andrzej Kapłanek- autor, spisał się na 5. Prawie 500 stronicowa lektura jest przyjemna, ciekawa i napisana przystępnym językiem. Czytając opisy wypraw w pewnych momentach czułem się prawie jakbym w nich uczestniczył. Autor bardzo poważnie podszedł do tematu zbierania wywiadu wśród bliżach i dalszych znajomych Pałkiewicza.

Pomimo próby rzetelnego prześwietlenia przeszłości i osobowości bohatera, nie zabrakło popularnej w wielu biografiach gloryfikacji. Mimo, że w pełni zasłużonej, to było jej trochę za dużo.

droga_odkrywcy

Po przeczytaniu książki mam już zaplanowane kilka kolejnych książek Pałkiewicza. Świat jego wypraw to coś, co bardzo mnie interesuje i zachęta do tego, żeby spakować plecak i ruszyć przed siebie w nieznane.

Może Ci się również spodoba