Zobacz jak dużo Ci jeszcze brakuje

2015-01-28 13.38.55

Warren Buffett to legenda znana nie tym, którzy interesują się finansami. Z majątkiem 58,2 mld USD zajął 4 miejsce na liście najbogatszych ludzi świata wg. magazynu Forbes w 2014r. Zbudowanie takiego kapitału wymaga ogromniej wiedzy. Warren Buffett chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i warto z niego korzystać.

W języku polskim mamy dostęp do kilku książek Buffetta. Do tej pory przeczytałem dwie z nich: “Warren Buffett o biznesie” i “Jak to robi Warren Buffett”.

Jeżeli ktoś lubi czytać – polecam obydwie pozycje. Dla tych, którzy nadal czytanie kojarzą z licealnym terrorem, proponuje coś krótszego, czyli “Jak to robi Warren Buffett”.  Przeczytanie jej zajmie jedno popołudnie, a zawiera masę ciekawych informacji na temat filozofii inwestycyjnej autora.

Druga, dłuższa książka, w dużym stopniu składa się z corocznych listów do akcjonariuszy Berkshire Hathaway. Oprócz konkretów znajdziemy w niej trochę luźnej gadki, która fajnie wszystko spaja. Osobiście pochłaniam jakieś 70- 80 książek rocznie, więc te blisko 300 stron akurat dla mnie nie było wyzwaniem. Zwłaszcza, że jestem zwolennikiem takiego podejścia do inwestowania jakie prezentuje Buffett.

Obowiązkową lekturą dla tych, których zainteresuje inwestowanie w stylu Buffetta jest również “Inteligentny Inwestor” Benjamina Grahama, który był jego mentorem i prekursorem m.in. inwestowania w wartość. Ta książka mnie przerosła, czytałem ją kilka miesięcy, często wracając i zostawiając sobie czas na przetrawienie poruszonych kwestii. Wiele tematów ciągle jeszcze jest dla mnie nie jasnych i muszę do nich wrócić. Jednorazowe przeczytanie i odłożenie tej książki na półkę raczej do niczego się nie przyda. To bardziej narzędzie przy tworzeniu naszej strategii inwestycyjnej, niż książka do poczytania w wolnym czasie.

Na koniec najciekawsze. Klikając w obrazek poniżej możemy przenieść się na stronę gdzie w ciekawy sposób możemy porównać nasz dochód z dochodem Warrena Buffetta.


(Źródło: http://pennystocks.la)

Może Ci się również spodoba