Zwierzaki i ich towarzysze

2015-02-26 13.56.51

Wszędzie jest pełno psów, które wydają się być bezdomne. Jednak większość z nich żyje sobie wolno mając osobę, która  je nakarmi, da wodę i czasem nawet pogłaszcze. Kiedy kładziemy się na leżakach na plaży bardzo często znajdujemy pod nimi psa, który chowa się od słońca. Oprócz miejscowych również turyści  je dokarmiają, więc na serio żyje im się całkiem nieźle.

W drodze na plaże mijamy domek miejscowych, z dużą działką na której rosną drzewa palmowe i krąży sobie wesołe stadko świń. Świnki mają zagrodę, ale minimum dwa razy dziennie  spacerują między palmami albo śpią w ich cieniu.

2015-02-28 17.53.03

Wczoraj wracając z plaży minąłem się z jedną, która nie zwróciła na mnie większej uwagi. Każdy poszedł w swoją stronę, ja zagadałem ona po chrumkała i każdy poszedł w swoją stronę. Czasami wyglądają jakby dosłownie pozowały do zdjęć albo chciały po prostu powiedzieć „świni na spacerze nie widziałeś?”.

2015-02-26 13.50.36

Święte krowy ? Pytałem miejscowych jak to jest w końcu z tymi krowami. Dowiedziałem się, że kiedy krowa przyjdzie do czyjegoś domu lub sklepu, to jest dla niego dobry znak i błogosławieństwo. Przechadzając się między straganami przy plaży Palolem trafiliśmy na krowę, która postanowiła jeden z nich odwiedzić. Właściciel przywitał ją uśmiechem i miłym słowem.

20150227_114844

Krowa nieśpiesznie się rozejrzała i poszła dalej w kierunku kolejnych straganów.

20150227_144630

Większość ludzi jest tu biedna. Nie widać jednak narzekania, smutku czy roszczeń, które mamy w Polsce na każdym kroku. Mimo ubóstwa ludzie są uśmiechnięci i nawet jeżeli mają nie wiele, dzielą się tym chętnie z innymi i nie zapominają również o zwierzętach.

Może Ci się również spodoba